Uudised  »  Viimased

PRESSITEADE: Ühendministeerium hakkab töötama Standardi laudade taga

24.07.2017

Suur-Ameerika tänaval asuva ühendministeeriumi uue hoone sisustas mööbliga Eesti juhtiv mööblitootja Standard AS. Kokku tarniti hoonesse ca 1000 töökohta, sisustati 60 koosolekuruumi ja veel mitmed ühiskasutuses olevad ruumid. Parima sisustuslahenduse pakkuja leidmiseks korraldatud riigihanke võitis Standard, kes on mõlema ühendministeeriumi hoone torni ainus sisustaja.

 

Galerii ühendministeeriumi mööblilahendustest: https://pilv.powerhouse.ee/index.php/s/9H6QARyA5z9bdfD

 

„Standard valmistas ja tarnis ministeeriumihonnesse kokku 5000 ühikut mööblit, sealhulgas üle 1000 ühiku erinevaid koosoleku, konverentsi ja muid toole, 500 tugitooli ja diivanit, hulganisti tänapäevaseid akustilisi lahendusi ja palju muud,“ sõnas Standard ASi kontorimööbli ärisuuna juht Martin Kull. „Tegemist on viimaste aastate ühe mahukama mööblihankega avalikus sektoris. Hankelepingute kogumaksumus oli 1 022 985 eurot.“

 

„Oma sisustuslahenduste poolest on ühendministeerium nüüd kahtlemata Eesti kõige uuenduslikum avaliku sektori büroohoone. Näiteks ligi pooled tellitud töölaudadest on elektriliselt kõrgustes reguleeritavad, millega riik näitab head eeskuju, et investeerib oma töötajate tervisesse,“ selgitas Martin Kull. „Hästi läbimõeldud mööblivaliku, akustikatoodete ja planeeringuga oli eesmärgiks ennetada ka müra probleemi, mis suurtes avatud kontorites paratamatult tekib ja mõjub tööviljakusele negatiivselt.“

 

„Samuti on otsustanud sotsiaalministeerium vahetada senise kabinetisüsteemi järjest enam populaarsust koguva töökohapõhise keskkonna vastu, olles sellega teenäitajaks Eesti avalikus sektoris,“ lisas Kull.

 

Ühendministeeriumis kasutusele võetud ergonoomilised istu/seisa tüüpi lauad parandavad keskendumisvõimet, ennetavad seljaprobleeme ning aitavad töö tootlikkust tõsta. Nii-öelda vaiksete alade tekitamiseks on lisaks koosolekuruumidele hoones kasutusele võetud heli summutavad vaheseinad ja eraldi kabiinid telefonikõnede pidamiseks.

 

Seni eraldi hoonetes asunud ministeeriumide koondamisega ühte kaasaegse töökeskkonnaga ning energiatõhusasse hoonekompleksi soovitakse hoida kokku asutuste ülalpidamiskuludelt. Kõiki üldotstarbelisi ruume, nagu konverentsisaal, arvutiklass, pressikonverentside ja nõupidamiste ruumid, hakkavad ministeeriumid jagama. Ministeeriumide ühishoones on büroopinda kokku 16 000 ruutmeetrit.

 

Standard AS (www.standard.ee) on Eesti kapitalil põhinev ja Baltimaade üks juhtivaid büroode ning hotellide sisustuslahenduste pakkujaid. Standardi müügist üle 70% läheb ekspordiks Eestist väljapoole Baltimaadesse, Skandinaaviasse, Lääne-Euroopasse kui ka kaugemale. Standardis töötab 214 inimest.


Lisainfo:

Martin Kull, Standard AS, StandardOffice ärisuuna juht
E-post: martin.kull@standard.ee
Tel: +372 650 9300